Radnice pořádá vodárenské školení zastupitelů před jednáním zastupitelstva

kapkaDuben 2016 může být zlomovým momentem ve vodárenské politice krajského města. Týden před jednáním zastupitelstva svolává primátor Rudolf Chloupek vodárenský seminář.

Úvodní prezentaci budou mít na vodárenském semináži dva hlavní vyjednavači Jihlavy ve sporech se SVAK Jihlavsko: Ing. Jaromír Kalina (KDU-ČSL) a Ing. Jiří Benáček (JVAK).

Zastupitelé se pravděpodobně dozvědí o škodách, které vznikají v městském vodárenství. Čtyřmilionová ztráta dotace hrozí na ulici Srázná, podstatně větší ztráty mohou nastat u „velkých kanálů“, kde vodoprávní úřad jihlavské radnice vydal počátkem února zákaz užívání stavby. Pod rozhodnutím je podepsaná manželka tajemníka jihlavské radnice Jana Dohnalová (více zde a zde).

Nezkolaudovaná kanalizace se normálně používá, jako kdyby byla zkolaudovaná. Jihlava se odvolala proti rozhodnutí vlastní úřednice.

Dubnové zastupitelstvo tak patrně nastolí směr jihlavské politiky: závěry a dohody vyjednavačů Jihlavy Kaliny a Benáčka musí „posvětit“ zastupitelstvo. Nebo zastupitelé hlasováním rozhodnou o nastoupení tvrdé soudní cesty vymáhání vodárenského majetku krajského města z dosavadní správy SVAKU Jihlavsko do správy městské společností JVAK.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů