Reakce šéfa ČSOP Jemnice na kauzu poškození chráněné plochy

Na sociálních sítích se objevila reakce předsedy jemnických ochránců přírody Jemnice Karla Stobera na poškození přechodně chráněné plochy Na Předlískách v Jemnici:

Situace popisovaná v článcích redaktora Mareše je několik let stará. Měl jsem písemné stanovisko ze životního prostředí, že mohu svoje pozemky obdělávat. Celé je to práce místostarosty Jemnice ing. Novotného, který mne dne 23. 3. 2017 udal a místní úřad včetně Policie si zahráli na kovboje. Připadal jsem si jak v padesátých letech, kdy mi odváděli pracovníky přímo z pole k výslechu a byla mi udělena pokuta za údajné ničení životního prostředí.

Začal jsem se bránit u soudu, který nakonec na jaře letošního roku vše zrušil. Žádnou pokutu jsem neplatil a úřad mi naopak musel zaplatit 17 182,- Kč jako úhradu veškerých mých soudních výloh.

Je zbytečné rozebírat situace, které v minulosti řešil soud a který celou věc shodil ze stolu. Je to stejné jako rozebírat situaci jak někomu byl odejmut řidičský průkaz za konzumaci alkoholu před jízdou, a po kolikáté již a za jakých okolností byl tomu člověku vrácen. Nebo se pozastavovat nad tím, proč souběžně po odebrání řidičského průkazu si mohl udělat zkoušky na pilotování vrtulníku.

Můžeme si také položit otázku, kdo platí redaktora Mareše za jeho činnost, kdy se snaží za každou cenu najít nějakou senzaci…?Přestaňte se schovávat za zástupné a vyřešené problémy a pojďme řešit situace nynější, které se dotýkají kvality života všech lidí žijících v Jemnici a jejím okolí. Pojďme řešit problémy, které vůbec nemusely existovat a vznikly jen na základě dohody mezi jedním podnikajícím a rozhodujícími osobami, které nevidí nebo nechtějí vidět důsledky svého rozhodnutí.

Není možné, aby rozhodující zvolené osoby nenaslouchali těm, kteří jim dali mandát a důvěru. Hlas dostali od lidí napříč všemi kategoriemi vzdělání. Tak ať si těch lidí váží, protože tito lidé umí použít selský rozum. Pokud někdo neumí nebo z nějakého důvodu nechce použít selský rozum a nenaslouchá lidem, je to smutné a rozhodně v dalších volbách by bylo tristní pomýšlet na opakovaný mandát.

(Bez redakčních úprav, nekráceno. Publikováno na sociálních sítích jako vyjádření Karla Stobera – pozn. red.)


Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů