Ředitel žďárské základky skončil kvůli inkluzi a místní politice

Ředitel Základní školy Žďár nad Sázavou, Komenského 6 se náhle uprostřed školního roku vzdal vedoucího pracovního místa ředitele příspěvkové organizace. Na základě této skutečnosti vyhlašuje rada města konkursní řízení.

O motivech náhlé rezignace ředitele školy nejsou žádné oficiální zprávy. V neoficiální rovině se mluví o zásazích místních politiků v podobě „dobrých rad“ řediteli školy: především ve věci přesunu učeben pro mentálně postižené žáky uvnitř školy.

Jinými slovy se ředitel školy snažil vytvořit lepší prostor pro inkluzivní vzdělávání. Inkluzivní vzdělávání nebo-li inkluze je proces, jehož snahou je nastavení takového systému vzdělávání, který umožňuje všem dětem bez rozdílu plnit povinnou školní docházku, resp. navštěvovat školu, ideálně v místě jejich bydliště. Cílem inkluze je podporovat rovné šance dětí na vzdělávání.

Jestliže ředitel školy se snažil umožnit lepší podmínky pro vzdělávání postižených dětí formou inkluze, rodiče zdravých žáků „lobovali“ na radnici za zachování současného stavu.

Reakcí ředitele školy na tento nátlak byla podaná rezignace. Vedení místní radnice teď čeká výběr vhodného kandidáta na post nového ředitele školy, který bude více naslouchat radám a přáním místních politiků v nastavení procesu inkluze.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů