Rezignace ministerských úředníků na péči o úzkokolejku překvapila soud

Ministerstvo pro místní rozvoj už nebude působit ve věřitelském výboru Jindřichohradeckých místních drah. Rezignaci z časových důvodů překvapila i insolvenčního soudce.

„Ví to pan ministr? Státní orgány by se měly zajímat o tyto věci. Stát je rozhodující věřitel, má největší pohledávky,“ dal najevo údiv insolvenční soudce v průběhu schůze věřitelů.

Přítomná zástupkyně Ministerstva pro místní rozvoj pak soudu sdělila, že nejde o její osobní rozhodnutí, ale o kolektivní rozhodnutí. Připustila, že s ministrem Bartošem o tomto rozhodnutí osobně nemluvila.

„Myslím, že to není dobře, když stát rezignuje na svoje povinnosti,“ pokračoval soudce.

Rozhodnutí Ministerstva pro místní rozvoj o odchodu z věřitelského výboru pak soud nechal zaprotokolovat. Po odchodu ministerských úředníků bude věřitelský výbor jen čtyřčlenný.

„Odchod zástupkyně Ministerstva pro místní rozvoj z věřitelského výboru JHMD s odůvodněním, že „na to nemá čas“, je pro mě neakceptovatelné a popravdě mě to značně rozčílilo. Myslím, že i pana soudce, protože stát by neměl rezignovat na výkon svých práv a možností rozhodovat o budoucnosti úzkokolejky,“ podotkl jindřichohradecký senátor Jaroslav Chalupský.

Podle senátora Chalupskéhoje jednání státních úředníků v rozporu s usnesením senátního výboru. „Informoval jsem kolegy a požádal obratem pana ministra Bartoše za MMR o vysvětlení, pokud vůbec o jednání zástupkyně MMR ví, protože mě dokonce i ředitel jeho kabinetu pár dní před konáním soudu ujišťoval, že věc bedlivě sledují a v rámci zákonných možností nic nepodcení,“ informoval senátor Chalupský.

„Pokud má Ministerstvo pro místní rozvoj problémy naplňovat své poslání, tedy podporovat mimo jiné rozvoj v regionu, pak by se asi pan ministr neměl pouštět do dalších agend typu nahrazování rodných čísel jinými identifikátory atp. To, co proběhlo u soudu, považuji za nezodpovědnost a doufám, že to nebude mít negativní vliv na osud úzkokolejky,“ dodal senátor Chalupský.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů