Roztržka v koalici: náměstek Vymazal (ODS) versus Tomanec (Forum Jihlava)

V koalici na jihlavské radnici opět stoupá napětí. Člen představenstva Jihlavských vodovodů a kanalizací (JVAK) Miroslav Tomanec se snažil účastnit jednání vedení města, na které nebyl oficiálně pozván. Podle informací Občasníku došlo k menší slovní roztržce ve které pohrozil náměstek Jaroslav Vymazal (ODS) členu představenstva JVAKu Miroslavu Tomancovi možností vyvedení z jednání městskou policií. Miroslav Tomanec po té jednání vedení města sám opustil.

Ke své politické činnosti ve vedení města dlouhodobě neposkytuje Miroslav Tomanec žádná vyjádření pro Občasník.

Miroslav Tomanec (Forum Jihlava)

Mezi náměstkem Jaroslavem Vymazalem (ODS) a Miroslavem Tomancem (Forum Jihlava) se stupňuje napětí už několik měsíců. Na svém blogu Miroslav Tomanec publikoval své zkušenosti člena představenstva Jihlavských vodovodů a kanalizací s vedením města. Tomanec prozradil veřejnosti sólový postup náměstka Vymazala přes nesouhlas celé koalice ve věci zadání posudku na smlouvu o správě majetku města. Městskou kasu posudek stál padesát tisíc korun.

Na jednání vedení města už bylo v minulosti Miroslavu Tomancovi taktně naznačeno, že není nedotknutelný ve své pozici člena představenstva městské společnosti. Miroslav Tomanec je první náhradník na mandát zastupitele, pokud se radní Koubová rozhodne opustit politiku a naplno se věnovat mateřským povinnostem.  Situace, kdy předsedkyně Finančního výboru zastupitelstva Jana Mayerová (ANO) oznámila ukončení angažmá na Ministerstvu financí v Praze a návrat na Vysočinu, znamená reálné úvahy o přestavbě koalice. I navzdory prohlášením o koaliční jednotě ve vedení města.  Činnost Miroslava Tomance táhne občanskou iniciativu Forum Jihlava z koaličních do opozičních lavic.  Dosud opoziční hnutí ANO se představitelům koaličních stran jeví jako vhodnější partner než opoziční aktivity občanské iniciativy Forum Jihlava.

Sliby Forum Jihlava: zlepšíme atmosféru na radnici

Před volbami slibovala občanská iniciativa Forum Jihlava i například toto:

Chodíte na radnici s obavami?

fbLidé tam pracují pro vás. Jsou ve valné většině lidmi na svém místě, vzdělaní a znalí svého oboru. Budeme se starat, aby do práce chodili rádi, vnímali všechny příchozí jako své zákazníky, a podle toho se k nim chovali.

Zavedeme aktivní získávání zpětné vazby od návštěvníků radnice (odkaz na www stránkách ani dotazníky formátu A6 nestačí). Důležité je Jihlavákům dokázat, že na radnici můžou něco změnit a že jejich názor nezůstane nevyslyšen. Jednoduchý otevřený systém připomínkování a podnětů, jak ve fyzické „papírové“ podobě, tak na internetu, kde může každý vidět názory ostatních a otevřené odpovědi z radnice, není nic složitého.

Budeme organizovat na radnici více událostí pro lidi. Prostoru je tam dostatek – výstavy, besedy, koncerty, přednášky apod., by měly být častou aktivitou. Tedy opravdu více radnici „otevřít“ veřejnosti.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů