Rýdl (ŘSD): Za dopravní peklo na D5 se stydím!

Jan Rýdl (@JanRydl) / Twitter

Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic zhodnotil jako dopravní expert Rádia Blaník situaci kolem požáru kamionu a následných kolon na dálnici D5.

Celou situaci s čekáním řidičů v kolonách kolem místa nehody Rýdl označil jako „dopravní peklo“.

S hořícím kamionem zastavil řidič v odstavném pruhu. Obnovený provoz byl podle Rýdla ve tři čtvrti na sedm ráno. Kolony se ale rozjely až odpoledne.

Obrázek
zdroj: Hasiči Praha

Rychlé reakce na překážku na silnici nastupují v okamžiku, kdy je překážka na silnici úředně označena policisty. Pak nastupují na místo nehody partneři ŘSD. To se v tomto případě nestalo. Celý zásah odtahových služeb na D5 tak neřídilo Ředitelství silnic a dálnic jako správce komunikace, ale přímo pojišťovny jako smluvní partneři majitele poškozeného vozidla.

„Úplně otevřeně: Kdybychom to dělali my, byli jsme o čtyři až pět hodin rychlejší. Mrzí mě to,“ řekl mluvčí Rýdl jako dopravní expert rádia Blaník.

Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl dokonce řekl posluchačům rádia Blaník, že se za vzniklou situaci s čekajícími kolonami docela stydí. „Vraky vozidel po nehodě bychom chtěli z dálnic pakovat co nejrychleji,“ dodal Rýdl.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů