Samostatný vysočinský STAN povede do parlamentu Marková s Vlčkem a Janouškem

STAN logoAKTUALIZOVÁNO V hektickém tempu se rodí vysočinská kandidátka hnutí Starostové a nezávislí pro podzimní parlamentní volby. „Denně mě to stojí několik hodin telefonování,“ prozradil krajský předseda a starosta Pacova na Pelhřimovsku Lukáš Vlček.

Na čele kandidátky by se za lídryní Markovou mohl objevit starosta Pacova Lukáš Vlček a starosta Police Karel Janoušek. Samostatná kandidátní listina starostů musí být zaregistrována do poloviny srpna. Jasná je pozice lídra kandidátky.

„Jsme konzistentní ve svých názorech, měla by to být Zdena Marková z Nového Města na Moravě,“ řekl předseda Vlček.

Při sestavování samostatné kandidátky oslovují starostové  osobnosti z podzimních komunálních voleb. Na kandidátní listině by se mohli objevit například starostové  Roman Fabeš z Telče nebo starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil.

„Pan starosta Navrátil přislíbil účast s tím, že bude v dolní polovině kandidátky. Vyjádřil přání být na posledním místě. Oslovujeme starosty všech větších obcí a měst Vysočiny,“ dodal vysočinský předseda Vlček.

Ze spolupráce s hnutím Starostové pro Občany by se mohla zrodit i nabídka místa na kandidátní listině pro předsedu hnutí Starostové pro občany Karla Janouška nebo místopředsedu hnutí Petra Bártu z Vepříkova.

„Za naše hnutí Starostové pro občany by se mohlo na kandidátce STANu objevit šest nebo sedm jmen,“ řekl vysočinský předseda Janoušek.

„Zajímavé. Starostové měli problém dodat sedm jmen pro společnou kandidátku a najednou seženou jedenadvacet jmen pro samostatnou kandidátku,“ řekl okresní předseda KDU-ČSL Žďár nad Sázavou Radek Pátek.

„Přijde mi nepravdivé tvrzení, že jsme měli problém dodat sedm jmen pro společnou kandidátku. My jsme měli šest jmen od začátku, řešil se postoj lidovců k sedmému jménu,“ dodal krajským předseda Vlček.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů