Sebechvála úspěchů primátorky Koubové znervóznila koalici

Krize uskupení Fórum Jihlava pokračuje: Primátorka Karolína Koubová vypustila do světa seznam budoucích úspěchů své koalice. Úspěchů musí koalice teprve dosáhnout, už jsou ale slíbené. Slíbených úspěchů je tolik, že se koalici stěží podaží splnit vše, co primátorka Koubová slíbila občanům krajského města Vysočiny.

A tak stoupá napětí v koalici, kdy únorové zastupitelstvo Jihlavy má řešit „personální otázky“: Volba nástupce nečekaně odstoupivšího radního Libora Kuchyni slibuje bohatou diskusi o tom, jak radní Kuchyňa pracoval ve funkci neuvolněného radního města. Diskuse o práci radního Kuchyni se logicky bude týkat i práce primátorky Koubové, která shání pozitivní body všude, kde se dá. Radnice hlásí práci na směrnici proti energošmejdům, primátorka předkládá občanům seznam úspěchů, které koalice teprve dosáhne (dokument zde).

Uskupení Fórum Jihlava náhle smazalo svůj profil na sociální síti se sedmnácti sty příznivci, což je jasný náznak konce existence. Ex-radní Kuchyňa v rezignačním dopise napsal „Fórum Jihlava již bohužel, jak je veřejně známo, reálně neexistuje“.

Fórum Jihlava jede na konečnou stanici, když už ani nepotřebuje podporu svých příznivců na sociálních sítích. Spory v koalici prezentuje primátorka Koubová jako cosi normálního a nezbytnou součást plnění volebního programu. Počet rezignací na mandát zastupitele je ale v řadách uskupení Fórum Jihlava znatelně vyšší než u jiných politických uskupení. Aktivisté ve Fóru Jihlava už hledají jiné politické strany, za které budou kandidovat v podzimních komunálních volbách.

Motivaci uvnitř koalice k další usilovné práci ve prospěch občanů města snížilo poslední prohlášení primátorky Koubové (více zde) na bod mrazu. Aby zahnala chmurné zprávy o sporech kolem Fóra Jihlava, začala primátorka Koubová rozdávat sliby úspěchů své koalice. Úspěchy ale musí odpracovat především koaliční partneři.

Nové sliby primátorky Koubové teď čekají už jen na potvrzení reálnosti ze strany koaličních partnerů. Už jen to, že sliby primátorka Koubová vypustila bez vyjádření a potvrzení ze strany koaličních partnerů naznačuje hloubku krize i křehkost pozice primátorky Koubové.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů