Školní odboráři jihlavské průmyslovky kritizují náborovou politiku nových žáků

Personalisté jihlavských firem dostali dopis jihlavských odborářů s obavami, zda jihlavská průmyslovka dokáže i v budoucnu dodávat dostatek žáků jako kvalifikovaných zaměstnanců. V lednu totiž škola snížila počet žáků přijímaných do učebního oborů strojního a elektro zaměření.

Z dopisu odborářů je patrná obava i ze ztráty pracovních míst části učitelů a mistrů odborné výchovy, pro které jaksi nebude práce.

„Nové vedení školy bohužel propaguje politiku pana krajského radního pro školství (Jan Břížďala, Piráti – pozn. red.) a upřednostňuje především maturitní obory a lycea na úkor řemesel, což je pro Jihlavu a Vysočinu, kde je masivně soustředěna průmyslová výroba a je zde akutní nedostatek odborníků, velmi špatná politika,“ stojí v dopisu odborářů.

Odboráři žádají personalisty firem o pomoc s oslovením krajského radního pro školství Jana Břížďaly a hejtmana Vysočiny Vítězslava Schreka i o pomoc s oslovením vedení školy.

Ve volebním programu pro podzimní krajské volby Piráti slibují zajistit dostatek míst v oborech středních škol, o jejichž studium mají žáci skutečný zájem a díky kterému se úspěšně uplatní v praxi.

Piráti také slibují voličům usilovat o to, aby studenti a absolventi byli občansky aktivní, profesně připravení a zajímali se o společnost jako celek. Budou proto nadále prosazovat například i aktivity na podporu podnikavosti a rozvoje environmentálního vzdělávání.

Radní Břížďala pro server Občasník exkluzivně uvedl, že dopis odborářů adresovaný personalistům firem, ve kterém je sic explicitně zmiňován, přesto mu ho odboráři nepostoupili ani v režimu “na vědomí”.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů