Spor o čest Havlíka motivem nezvolení šéfem Finančního výboru města

Židle předsedy Finančního výboru města Žďáru nad Sázavou je stále neobsazená. Opakovaně na funkci předsedy Finančního výboru kandiduje dlouholetý tajemník místní radnice a opoziční zastupitel Jan Havlík.

Zastupitel Havlík vede s městem Žďár nad Sázavou soudní spor o čest, kdy jádrem sporu je usnesení radních města, které zní:

„Rada města ukládá představitelům města řešit nekompetentní jednání tajemníka MěÚ ing. Jana Havlíka, MPA s cílem zamezení vzniku škod.“

Podle Havlíkovy žaloby o něm radní města šířili nepravdivé informace v usnesení města o jeho údajné nekompetentnosti. Havlík dokládá soudu, že Městský úřad pod jeho vedením získával ocenění Ministerstva vnitra jako přívětivý úřad.

Součástí Havlíkovy žaloby je náhrada nemajetkové újmy ve výši dvou set tisíc korun. Jako smírné řešení projevil Havlík ochotu stáhnout finanční kompenzaci výměnou za zrušení usneseních radních města.

Podle informací Občasníku jsou na soudní jednání předvoláni i radní města k podání svědecké výpovědi. Předvolání k podání svědecké výpovědi potvrdil například radní a předseda místní buňky hnutí ANO Radek Zlesák.

A právě předvolání do soudní síně je patrně motivem nezvolení opozičního zastupitele Havlíka na dosud prázdnou židli předsedy Finančního výboru, byť koalice uznává nárok opozice obsadit tuto funkci opozičním zastupitelem. Nezvolením do funkce Havlíkovi každý měsíc uniká odměna za výkon funkce.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů