Starosta Pacal (STAN) pokáral místostarostu Hrůzu (ANO) i opozičního zastupitele Nováka (Třebíč Občanům!) za vášnivou diskusi o provozovateli vánočních kolotočů

Mimořádně vypjatá atmosféra panovala při projednání výběru provozovatele kolotočů během vánočních svátků. Přednost dostal provozovatel s dražším vstupným. Bez výběrového řízení.

Padesát let objížděla rodina Kočků celé Třebíčsko s kolotoči široké okolí celého regionu. Rodina si vzala i pětimilionový úvěr, na vyrobení vyhlídkového ruského kola podle představ města Třebíč. Město Třebíč ale dalo přednost konkurenčnímu provozovateli. Bez výběrového řízení.

Ruské kolo – ilustrační obrázek

V „kolotočářském“ sporu jde především o výrobu kolotoče zvaný „ruské kolo“ na úvěr s vidinou jeho provozování v Třebíči. Jeden z lidových výkladů přívlastku „ruský“ je, že se ruští kolotočáři zasloužili o rozšíření tohoto zařízení.

O údajných slibech místostarosty města Miloše Hrůzy provozovatelce kolotočů paní Kočkové se rozvinula na jednání zastupitelstva velmi hlasitá diskuse. „Vy jste to kolo nevyráběli jen pro město Třebíč, vy jste ho vyráběli na kšeft,“ vysvětlil místostarosta Hrůza (ANO).

Opozice opakovaně žádala o delší prostor pro vystoupení na zastupitelstvu, což zastupitelstvo hlasováním odmítlo. Majitelka kolotočů Kočková údajně nabízela městu Třebíč i nájem ve výši sto tisíc korun. „O nabídce sto tisíc korun slyším poprvé, v době, kdy jsme rozhodovali jsme ji na stole neměli, možná zazněla později v médiích,“ uvedl starosta Pavel Pacal.

Vstupné na aktrakci Kočkových je údajně za padesát korun, konkurenční provozovatel vybraný městem měl vstupné osmdesát korun.

Provozovatele pouťových atrakcí vybírala pracovní skupina „Vánoční Třebíč“, od provozovatele město Třebíč nechtělo žádné nájemné. „Pokud město Třebíč vybíralo provozovatele, pak máte k dispozici i podklady na základě kterých jste rozhodovali,“ naznačil opoziční zastupitel Aleš Novák (Třebíč Občanům!).

Vánoční kolotoč rodina Kočkových nakonec provozovala v okrajové části Třebíče mimo atraktivní centrum města. „Nemáte ani dostatek citu nechat paní Kočkovou promluvit na jednání města. V radě města neví pravá ruka, co dělá levá ruka, “ rozčiloval se lídr opozice Jaromír Barák (Třebíč Občanům!).

Opoziční zastupitel Barák vyzval přímo na jednání města místostarostu Miloše Hrůzu k rezignaci. „Je lež, že jsem vyzval rodinu Kočkových k jednání. Nevěděl jsem, že probíhají jednání s druhým provozovatelem,“ uvedl místostarosta Hrůza.

Emotivní debata o výběru provozovatele pouťových atrakcí vedla starostu Pacala až k pokárání rozčilených zastupitelů koalice i opozice. „Kárám pana Hrůzu i pana zastupitele za zneužití technické poznámky,“ uklidňoval rozčilené zastupitele starosta Pacal.

„Nečekal jsem, že budete chtít přímo na zastupitelstvu řešit spory dvou provozovatelů,“ dodal na adresu opozice starosta Pacal.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů