Stav úzkokolejky neumožňuje veřejnou dopravu, přiznal Čajánek

Předseda Správní rady Jindřichohradeckých místních drah Boris Čajánek snad poprvé přiznal skutečný stav úzkokolejné dráhy, když protestoval proti způsobu ocenění zkrachovalé společnosti. „Stav úzkokolejné dráhy nicméně není ve stavu umožňujícím veřejnou dopravu,“ popsal současný stav trati předseda správní rady Boris Čajánek.

Čajánek naznačuje zájem společnosti Swietelsky Rail o koupi dceřinné společnosti Správa úzkokolejných drah za desítky milionů korun. Společnost Správa úzkokolejných drah je jakýsi pomyslný trezor na dokumenty a provozní oprávnění, vlastní například povolení k jízdě drezín a stavebních strojů vystavených Drážním úřadem. Zájem o úzkokolejku potvrdila Swietelsky Rail už na jaře (více zde).

„Společnost Swietelsky Rail je srozuměna s prodejem za cenu stanovenou znaleckým posudkem v závislosti na délce pachtu stavby dráhy,“ tvrdí na podzim Čajánek.

Podle Čajánka by prodej asi sedmadesmdesáti kilometrů úzkokorozchodných tratí z Jindřichova Hradce do jihočeské Nové Bystřice a Obrataně na Vysočině, které spadají pod zkrachovalou Čajánkovu firmu, by vynesl od 282 po 370 milionů. 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů