Štefánikova kasárna nebudou kulturní památkou. Rezidence Vrchlického může vyrůst

Kousek staré Jihlavy téměř jistě zmizí. Na bourání Štefánikových kasáren v lokalitě „Na hliništi“ je  vydáno pravomocné již nepřezkoumatelné – rozhodnutí o odstranění stavby Štefánikových kasáren.

Nový záměr „Rezidence Vrchlického“  stavební firmy PSJ má být situován na místě, de iure uvolněném po odstranění výše citovaných staveb, byť de facto stavby ještě nebyly.

V první fázi vyrostou v ulici 17. listopadu dva bytové domy, které se optimálně přizpůsobí stávající zástavbě. Nabídnou 30 bytů v široké škále od 1+kk až 4+kk s půdorysnou plochou od 26 do 120 metrů čtverečních.

„Nabídneme moderní byty s velkou užitnou hodnotou a efektivně využitelnou plochou, díky čemuž zákazníci nebudou kupovat zbytečně velké společné chodby. Pečlivě optimalizované dispozice bytů zaujmou velkoryse prosvětlenými obytnými místnostmi a dostatečným prostorem pro vestavěné skříně. Každý byt bude disponovat terasou, balkonem nebo předzahrádkou, přičemž tyto exteriérové prostory jsou řešeny tak, aby umožňovaly praktické využití a komfort pro sezení a pobyt,“ popsal výhody nového rezidenčního bydlení mluvčí společnosti PSJ Miroslav Fuks.

demolice

Nepatrnou jiskřičkou naděje záchrany Štefánikových kasáren byla možnost jejich prohlášení kulturní památkou. Ministerstvo kultury požádalo jihlavský stavební úřad o poskytnutí veškerých informací ohledně probíhajících řízení a vydaných rozhodnutí. Více než tři měsíce se čekalo na ministerské rozhodnutí.

Prvního června rozhodlo ministerstvo kultury, že neprohlašuje novorenesanční Štefánikova kasárna kulturní památkou.

Znovu se rozběhne stavební řízení, rozhodnutí jihlavského stavebního úřadu lze čekat zřejmě ještě v červnu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů