Střet zájmů? Za uskupením Forum Jihlava stojí tajemník radnice Evžen Zámek

Tajemník jihlavské radnice Evžen Zámek stále stojí v pozadí za uskupením Forum Jihlava, za které i kandidoval v minulých místních volbách. Tajemník Zámek je podle informací Občasníku majitelem domény forumjihlava.cz na které jede současná předvolební kampaň do Zastupitelstva města.

„Primárně je to spíše problém pana tajemníka Zámka, než politického subjektu Forum Jihlava,“ uvedl krajský předseda uskupení Starostové a nezávislí (STAN) Lukáš Vlček. STAN poskytl záštitu Foru Jihlava pro kandidaturu v místních volbách.

Lídryní uskupení Forum Jihlava je bývalá radní Karolína Koubová, která přišla o post radního po odmítnutí novopečeného zastupitele Miroslava Tomance podepsat koaliční smlouvu. Forum Jihlava pak přišlo o možnost ovlivňovat chod města, do koalice nastoupilo hnutí ANO.

Tajemník Zámek je nadřízený všem zaměstnancům statutárního města zařazeným do magistrátu města, za svou činnost tajemníka je zodpovědný přímo primátorovi města.

Střetem zájmů se obecně rozumí situace, ve které je člověk odpovědný dvěma nebo více různým organizacím či autoritám, jejichž požadavky na jeho chování se více či méně zásadním způsobem rozcházejí. Tajemník Zámek je za svou činnost zodpovědný jednak primátorovi města, jednak uskupení Forum Jihlava pro které provozuje webové stránky. Není zcela jasné, jakým způsobem je tajemník Evžen Zámek odměňován politickým uskupením Forum Jihlava za provozování webových stránek.

Uskupení Forum Jihlava vedené bývalou radní Karolínou Koubovou a zastupitelem Miroslavem Tomancem zatím žádným způsobem nekomentovalo propojení s tajemníkem jihlavské radnice Evženem Zámkem. Provozování webových stránek je ovšem viditelným střetem zájmů jihlavského tajemníka.

Vyjádření tajemníka Zámka i uskupení Forum Jihlava doplníme, pokud se je podaří získat.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů