SVAK Jihlavsko chybně vydal vodojem Kozlov Velkému Beranovu

Krajský úřad Kraje Vysočina zjistil chybný postup Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko při vydávání vodárenského majetku. Obec Velký Beranov jako jediná dobrovolně podepsala se SVAK Jihlavsko dohodu o majetkovém vypořádání. A dostala i vodojem sousední obce Kozlov.

Velký Beranov dostal do svého majetku vodovodní řad Velký Beranov – vodojem Kozlov, sloužící pro potřeby obce Velký Beranov a obce Kozlov. SVAK Jihlavsko sám označuje za majetek společný (a též dle definice, kdy slouží pro potřeby dvou obcí, by společným majetkem – alespoň po dobu členství dotčených obcí – měl být).

Tento majetek byl v rámci finančního a majetkového vypořádání SVAK Jihlavsko s vystoupivší obcí Velký Beranov, která dobrovolně uzavřela vypořádací smlouvu, vydán do výlučného vlastnictví obce Velký Beranov.

SVAK Jihlavsko tak podle Krajského úřadu nedodržel striktně formální definici společného nedělitelného majetku dle vlastních stanov.

„Určitě budeme mít zájem o náš vodárenský majetek. Spory se SVAK Jihlavsko trvají už šest let,“ uvedla starostka Kozlova Eva Malá.

„Nejsem členkou předsednictva SVAK Jihlavsko, musím se na celý případ nejprve informovat,“ uvedla předsedkyně kontrolní komise SVAK Jihlavsko a poslankyně TOP09 Martina Lisová.

„Oficiálně jsem zatím nic nedostal, byl u nás výpadek dodávky elektrické energie. Úřad fungoval v omezeném režimu, “ sdělil starosta Velkého Beranova Milan Pulicar.

Pokud se obec Kozlov cítí postupem SVAK Jihlavsko poškozena, je podle krajského úřadu oprávněna podat nový návrh na zahájení sporného řízení správního, kde by mohla po obci Velký Beranov požadovat poměrné vydání
tohoto úseku.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů