Swietelsky Rail dosadí na jindřichohradeckou úzkokolejku vlastní odborníky

Stavební společnost Swietelsky Rail se stala podporovatelem a rádcem obnovení provozu jindřichohradecké úzkokolejky, které poskytuje důležitou podporu svými znalostmi a zkušenostmi. V nejbližší době také Swietelsky Rail posadí svého odborníka na pozici jednatele Správy úzkokolejných drah.

Mluvčí společnosti Swietelsky Rail Michal Sirovátka odmítl sdělit konkrétní jméno kandidáta na funkci jednatele Správy úzkokolejných drah.

„Věřitelský výbor musí nejdříve schválit návrh na obsazení pozice jednatele ve Správě úzkokolejných drah a potom může být vykonán zápis,“ uvedl Sirovátka.

Podle informací Občasníku jde o kandidáta s opravdu bohatými zkušenostmi s údržbou železničních tratí. Je to člověk, který k firmě Swietelsky přišel minulý rok ze Správy železnic a byl přednostou správy trati na oblastním ředitelství České Budějovice.

Společnost Swietelsky Rail chystá i zapojení vlastních odborníků do tvorby a aktualizace připravovaných předpisů, aby připravované obnovení provozu dráhy bylo co nejvíce pod odborným dohledem.

Společnost Swietelsky Rail od jara dává na jindřichohradecké úzkokolejce do pořádku železniční přejezdy, aby byly bezpečné. Dávají se do pořádku i výhybky. Byl také odstraněn drobný zával na trati, odstraněny náletové křoviny. Zaměřovala se také geometrická podoba koleje (gpk) jako jedna z forem podpory reorganizačního plánu.

Stav tratě je po pomoci společnosti Swietelsky Rail údajně takový, že by bylo možné po trati jezdit.

Problematická zůstává administrativní část žádosti o bezpečnostní certifikát Drážního úřadu s velkým množstvím provozních předpisů, které musí být přesně nastavené.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů