Tomanec nesouhlasí se závěry forenzního auditu JVAKu

Předseda představenstva městské vodárenské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK) Miroslav Tomanec nesouhlasí se závěry forenzního auditu zadaného městem Jihlavou na fungování JVAKu. Městskou pokladnu stálo vypracování forenzního auditu tři sta padesát tisíc korun.

Forenzní (soudní) audit se obecně vypracovává jako podklad pro soudní řešení hospodaření společnosti.

Podle stanoviska předsedy představenstva Jihlavských vodovodů a kanalizací Miroslava Tomance forenzní audit z podstatné části neřešil a nenaplnil cíle zadání forenzního auditu.

„Audit byl realizován bez ohledu na faktický stav věci, kterým je deklarována vůle vedení města a kompetentních úředníků po co nejrychlejší úplné likvidaci společnosti. Toto bylo zhmotněno rozhodnutím zastupitelstva města 24.6.2020 o provozování vodárenské infrastruktury města jinou společností, tedy cca v polovině. Uvedená opatření tedy zcela neodpovídají realitě a jsou v současné situaci nerealizovatelná,“ píše Tomanec ve stanovisku k forenznímu auditu.

Samotný forenzní audit je stále veřejně nedostupný, přístup k dokumentu má pouze vybraný okruh úředníků a zastupitelů města. Samotný dokument a další postup rušení městské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace by se měl projednávat na podzimním jednání zastupitelstva města Jihlavy.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů