Úzkokolejka dostane krajské peníze Vysočiny jen při dodržení smluvního vztahu

Jindřichohradecká úzkokolejka se začíná dostávat z nejhoršího. Drážní úřad umožní pohyb vozidel údržby po trati úzkokolejky. Když vše dobře půjde, může úzkokolejka pomýšlet na obnovení provozu už v roce 2024. Zatím není jasné, který dopravce bude zajišťovat provoz na úzkokolejné dráze, v minulosti projevoval zájem Gepard Express z Brna.

Přístup Kraje Vysočina k možnému obnovení provozu úzkokolejky je podle stále stejný: „Předložený finanční model dopravce na zajištění Krajem Vysočina požadované služby (sezónní turistický provoz). Daný dopravce musí mít potřebná povolení a dráha musí být provozu schopná. Následně finanční model (nabídka dopravce) bude předložen do orgánů kraje k projednání a rozhodnutí, zda je ekonomicky pro kraj přijatelný. Teprve následně je možné hovořit o finančním krytí rozpočtem. Nyní při sestavování rozpočtu na rok 2024 nejsou potřebná povolení a ani neznáme finanční model k tomu, abychom vůbec mohli hovořit o nastavení předpokládaných výdajů rozpočtu,“ uvedl vedoucí odboru dopravy krajského úřadu Pavel Bartoš.

I Jihočeský kraj se k možnému obnovení financování provozu jindřichohradecké úzkokolejky staví pozitivně: „Již několikrát jsme uváděli, že jsme ochotni jednat o podpoře úzkokolejky v případě, že zde bude subjekt, který bude mít všechna platná povolení a reálný plán provozu. Taková situace ještě nenastala. Dále uvádím, že návrh rozpočtu pro rok 2024 ještě nebyl vypracován,“ sdělil náměstek jihočeského hejtmana pro finance, rozpočet a investice Tomáš Hajdušek.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů