Vadnoucí vánoční hvězdu je snadné zachránit

Vánoční hvězda ((Euphorbia pulcherrima) kvete od poloviny listopadu do ledna a spolu s vánočním stromkem je tou nejlepší vánoční ozdobou pro váš domov. Péče o rostliny vánoční hvězdy je poměrně snadná. Přestože se jedná o sukulentní, vánoční hvězda má ráda přiměřené množství vlhkosti. V létě bude potřebovat zalévat alespoň jednou týdně (častěji v květináčích nebo když je velmi horko a sucho).

Home Care For Your Poinsettia – Bradford Greenhouses Garden Gallery

Nejčastějším problémem při pěstování vánočních hvězd je vadnutí a opadávání listů. To je známka chladných podmínek. Pamatujte, že vánoční hvězdy pocházejí z Mexika a je třeba je uchovávat při minimální teplotě 13ºC, mimo průvan (včetně blízkosti dveří, krbů nebo oken s jednoduchým zasklením).

Další problémy, jako je plíseň šedá, mohou vyplývat z nadměrného zalévání. Ujistěte se, že zaléváte vánoční hvězdu pouze tehdy, když je povrch kompostu suchý, a pravidelně zamlžujte listy, abyste udrželi vlhkost kolem rostliny.

 Bohužel některé vánoční hvězdy jsou v obchodě nebo zahradnictví umístěmy ve špatných podmínkách a listy začnou vadnout, jakmile je donesete domů. Bohužel v této fázi toho pro svou vánoční hvězdu moc udělat nemůžete. Vánoční hvězdu kupujte vždy od osvědčeného dodavatele a pamatujte na na ochranu před chladem cestě domů.

Pokud jsou vánoční hvězdy v místech s příliš velkým množstvím světla a nedostatečnou vlhkostí, začnou opadávat listy, vadnout nebo obojí. Často lidé ihned rostlinu vyhazují a mylně ji považují za mrtvou. Pokud si všimnete těchto příznaků, okamžitě zalévejte vodou pokojové teploty, kontrolujte každých deset minut a podle potřeby znovu zalévejte, dokud půda nezůstane vlhká na dotek. 

Po několika hodinách by se rostlina měla začít znovu hydratovat a vrátit se ke zdraví, i když to bude nějakou dobu trvat, než se objeví nové listy.

Aztékové v Mexiku pěstovali vánoční hvězdy dlouho předtím, než se první Evropané usadili v USA Teprve v roce 1825 představil první americký velvyslanec v Mexiku Joel Roberts Poinsett vánoční hvězdu do USA. Od té doby se stala všudypřítomnou jako vánoční rostlina. .

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů