Velkomeziříčská novinářka Horká kandiduje do parlamentu

Snad jediné překvapení nominační konference KDU-ČSL je nominace velkomeziříčské novinářky Ivy Horké do parlamentních voleb za KDU-ČSL. Kandidatura Horké za lidovce může znamenat počátek nové formy spolupráce mezi novinářkou Horkou a křesťanskými demokraty. Horká se může stát novou lídryní KDU-ČSL Velké Meziříčí pro místní volby v roce 2022.

Novinářka a vydavatelka Medříčských listů Iva Horká se může objevit na kandidátní listině SPOLU (ODS.KDU-ČSL a TOP09) někde kolem desátého místa kandidátky (více zde).

Novinářka Horká kandidovala jako nezávislá kandidátka v senátních volbách na Žďársku. Tehdy považovala za priority zachování venkovských prodeje nebo ochranu přírody, zejména v souvislosti se suchem. Chtěla bojovat, je proti výstavbě jaderného úložiště v lokalitě Horka sahající až k Velkému Meziříčí. V Senátu chtěla podporovat návrhy směřující ke snížení daní či zlepšení podmínek pro živnostníky a podnikatele. Pro mladé rodiny zamýšlela prosazovat například zavedení bezúročné manželské půjčky, pro seniory zase dostupnější terénní a pobytovou péči.

Do druhého kola senátních voleb se Horká nedostala, postoupil novoměstský starosta Michal Šmarda a žďárský místostarosta Josef Klement, který se nakonec i stal senátorem,

Iva Horká je velkomeziříčskou rodačkou. Má více jak pětadvacet let zkušeností z lokální žurnalistiky na Žďársku. V roce 2015 začala vydávat vlastní nezávislý týdeník Medřičské listy společně se svým starším synem Alešem.

Co číst dál?

Vnitřní uspořádání očkovacích center v kraji Vysočina už je vidět v Pelhřimově (více zde), jihlavské centrum bude v provozu sedm dní v týdnu (více zde). Britská mutace může na jaře způsobit peklo (více zde). O víkendu řešili policisté „covidové“ přestupky (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů