(VIDEO) Babiš oznámil ve Velkém Meziříčí jméno kancléřky Hradu

Na besedě s obyvateli Velkého Meziříčí oznámil Andrej Babiš i jméno své kancléřky. Zároveň kritizoval i ostatní prezidentské kandidáty, že dosud neoznámili jména svých kandidátů na funkci kancléře. Kancléř je neoficiální označení pro funkci vedoucího Kanceláře prezidenta republiky. Současným kancléřem prezidenta Miloše Zemana je Vratislav Mynář.

Pokud se Andrej Babiš stane prezidentem, kancléřkou se stane poprvé v historii žena. Tünde Bartha.

Venue - IV. Budapesti Demográfiai Csúcs

Tünde Bartha začínala pracovní kariéru v letech 1999 až 2007 jako ředitelka kanceláře Mary Travel Agency v Praze, následně založila incomingovou cestovní agenturu Fair fairy travel (2007 až 2008). V letech 2008 až 2010 byla ředitelkou kanceláře a osobní asistentkou generálního ředitele společnosti AWT, mezi roky 2010 a 2014 pak ředitelkou kanceláře a tajemnicí majitele společnosti BXR Partners, miliardáře Zdeňka Bakaly. V roce 2015 pak krátce pracovala jako projektová manažerka subjektu Creative dock-inovační startup hub, Praha.

V letech 2015 až 2017 byla na Ministerstvu financí ČR ředitelkou Kabinetu ministra financí Andreje Babiše. Ten si ji pak v roce 2017 vzal s sebou na Úřad vlády ČR. Nejprve působila jako ředitelka Odboru Kabinetu předsedy vlády a od června 2018 se stala po nástupu druhé vlády Andreje Babiše náměstkyní pro řízení Sekce Kabinetu předsedy vlády ČR. Dne 28. června 2018 byla pověřena řízením Úřadu vlády ČR.Funkci zastávala do prosince 2021, kdy se s příchodem nové vlády Petra Fialy stala novou vedoucí Úřadu vlády ČR Jana Kotalíková.

Hovoří česky, slovensky, anglicky a maďarsky.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů