(VIDEO) Mezi Jihlavou a památkáři je spor o vzorovou obnovu historického domu

Dům Masarykovo náměstí 21 je aktuálně předmětem sporu mezi památkáři a vedením města. Sporných bodů rekonstrukce je údajně více. Nejnověji jde o zazděné historické okno ve vnitřních prostorách, které bylo zazděno při novodobých úpravách objektu.

Pokud by město Jihlava splnilo beze zbytku požadavky památkářů, pak by renovované okno vedlo do novodobé zdi postavené jako příčka někdy v minulém století.

Neshody města Jihlavy jako investora a památkáři vysvětlil přímo primátor města Petr Ryška.

Samotná obnova domu Masarykovo náměstí 21 je pro město Jihlava prestižní záležitostí, kdy má jít přímo o vzorovou obnovu památky.

„Obnova této památky bude pilotním architektonickým projektem, jehož dílčím cílem je provedení vzorové rekonstrukce historického domu, jež později ukáže potenciál pro obnovu dalších domů v historickém jádru města,“ uvedl náměstek pro městskou památkovou rezervaci Martin Laštovička.

Dům se tak mimo jiné stane i turistickým lákadlem, které naváže na další atraktivní objekty v centru. Proto by do něj v budoucnu mělo být umístěno i sídlo letos vzniklé příspěvkové organizace města Brána Jihlavy, která se stará o rozvoj kultury a cestovního ruchu v Jihlavě.

O podezření památkářky Závodské ze spáchání napadení úřední osoby čtěte více přímo zde. O tom, jak památkáři poslali vzorovou rekonstrukci historického domu do přestupkového řízení čtěte více přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů