Památkářská válka: Úřednice Magistrátu podezírá náměstka primátora z přestupku

Právní zástupce vedoucí odboru památkové péče jihlavského Magistrátu Dany Závodské adresoval náměstkovi primátora Martinovi Laštovičkovi (KDU-ČSL) předžalobní výzvu s žádostí o omluvu za výroky v souvislosti s přestavbou domu na Masarykově náměstí 21 (více zde).

Uvěřejněným projevem měla být napadena vedoucí odboru památkové péče Dana Závodská v postavení úřední osoby a podle právního zástupce tak došlo i k naplnění skutkové podstaty přestupku proti veřejnému pořádku tím, že došlo k narušení ochrany důstojnosti jednání s úředními osobami při výkonu pravomoci.

Podle právního zástupce úřednice Závodské jednání náměstka Laštovičky nelze vztáhnout ani pod přípustnou oprávněnou kritiku úředních osob, jelikož komentáře náměstka Laštovičky svým obsahem a formou údajně vybočují z mezí slušnosti.

¨Památkářka Dana Závodská spolu s památká´řem z Národního památkového úřadu Telč Janem Klimešem byli v březnu 2023 náhle odvoláni z dohledu nad průběhem rekonstrukce měšťanského domu na Masarykově náměstí. Městu JIhlava došla trpělivost a oba památkáři dostali „zákaz vstupu“ do objektu během kontrolních dnů průběhu stavby (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů