(VIDEO) Policie našla vraha i miminko oběti z Chotěboře

Případ vraždy v Chotěboři byl pro policisty náročný i po stránce nalezení miminka oběti vraždy. Už podle prvního ohledání bylo policistům zřejmé, že mladá žena nedávno porodila. A někde mohlo být miminko bez odpovídající mateřské péče. Protože policisty tlačil čas při hledání totožnosti oběti, zveřejnili i fotografie oběti spolu s tetováním.

“ Kriminalistům se pátek v pozdních nočních hodinách podařilo po velice rozsáhlém pátrání a důkladném prověřování velkého množství poznatků, které nám přicházely také na základě vámi zveřejněných výzev, mrtvou ženu nalezenou v Chotěboři ztotožnit. Jedná se o třicetiletou ženu z Olomouckého kraje. Kriminalisté mají také k dispozici výsledky nařízené soudní pitvy, z níž jednoznačně vyplynulo, že na úmrtí ženy má podíl jiná osoba a že tedy zemřela násilnou smrtí. Ještě včera v noci jsme zadrželi muže, který je důvodně podezřelý ze spáchání tohoto násilného trestného činu,“ informovala mluvčí Policie Dana Čírtková.

Případ, který je kvalifikovaný jako vražda, pro kriminalisty začal v pátek 17. února ráno, zhruba patnáct minut před sedmou hodinou, když byla na ulici Smetanova v Chotěboři nalezena mladá mrtvá žena, která byla částečně obnažená.

Totožnost ženy policisté v tu dobu neznali, neměla u sebe žádné osobní věci ani žádné doklady. Místo nálezu zajistili chotěbořští policisté a rozjelo se rozsáhlé pátrání po její totožnosti. „V tu chvíli nebylo zcela jasné, z jakých příčin a kdy žena zemřela a nebylo možné vyloučit ani cizí zavinění na její smrti. Na místo byl proto přivolán soudní lékař, který po prvotním ohledání ženina těla konstatoval, že žena s největší pravděpodobností zemřela násilnou smrtí a na jejím úmrtí má tedy podíl cizí osoba. Bližší okolnosti a přesnější příčinu měla určit až nařízená soudní pitva,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Mezitím policisté a kriminalisté provedli velice podrobné pátrání v blízkém i širším okolí bytových domů, kde vyslechli desítky osob s cílem získat nějaké informace, které by mohly vnést do případu nové poznatky. Výsledky soudní pitvy potvrdily násilnou smrt a případ proto začali kriminalisté prověřovat jako zvlášť závažný zločin vraždy. V pátek večer se obrátili na sdělovací prostředky se žádostí o zveřejnění fotografie mrtvé ženy a zveřejnili jsme také fotografie s výrazným tetováním, které měla na těle.

„Pátrání po její totožnosti bylo naléhavé, protože z ohledání těla ženy bylo patrné, že před několika týdny zřejmě porodila a nebylo proto možné vyloučit, že se pohřešuje také novorozeně,“ informovala policejní mluvčí.

Současně s tím policisté intenzívně pátrali po možném pachateli. Na základě mnoha poznatků od veřejnosti, která reagovala na výzvy v médiích, se v pátek v noci podařilo ženu ztotožnit.“ Jedná se o třicetiletou ženu z Olomouckého kraje. Skutečnost, že skutečně před nedávnem porodila dítě se ukázala jako pravdivá a kriminalisté zjistili, že dítě je v současné době v péči ženiny blízké osoby a je v pořádku,“ řekla policejní mluvčí Dana Čírtková.

V pátek večer se policistům podařilo zadržet pětadvacetiletého muže, který byl důvodně podezřelý z jejího usmrcení. Muže se nám podařilo zadržet ve Středočeském kraji. Podezřelého muže na základě souhlasu státního zástupce se zadržením policisté umístili do cely Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. Krajští kriminalisté prováděli další nezbytné úkony v trestním řízení. V průběhu neděle zaháji trestní stíhání muže a obvinili ho ze zvlášť závažného zločinu vraždy. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody v trvání 10 – 18 let.

Vyšetřovatel podal podnět státnímu zástupci k vypracování návrh na vzetí muže do vazby. Státní zástupce podnět akceptoval, v pondělí v dopoledních hodinách proběhlo před okresním sudem v Havlíčkově Brodě vazební řízení. Soud muže vzal do vazby a přímo ze soudní síně policisté obviněného eskortovali do vazební věznice v Brně.

K přesnému mechanismu usmrcení ženy ani k motivu pachatelova činu se kriminalisté nebudou v současné době blíže vyjadřovat. Obviněný muž nemá žádnou trestní minulost, ze ženou se dříve neznal a jejich setkání bylo náhodné.

Žena zemřela v bytě, který pachatel užíval. Její tělo poté pachatel přemístil do křoví před bytový dům, kde tělo zanechal.

K celému případu až do ukončení vyšetřování nebude policie poskytovat žádné další informace.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů