VÍME PRVNÍ: Městský právník Žďáru nad Sázavou bezplatně poradí uprchlíkům

Radní města Žďáru nad Sázavou schválili dodatek smlouvy s městským právníkem z advokátní kanceláře Sedláček o přístupu bezplatné právní pomoci pro uprchlíky z Ukrajiny.

Provide legal consultation services and legal advice by Ngithiri | Fiverr

Advokátní kancelář Sedláček inciovala změnu smlouvy s městem o rozšíření okruhu příjemců této bezplatné pomoci s cílem podpořit osoby prchající z Ukrajiny před tamní válkou. Příslušné ustanovení smlouvy se doplňuje o možnost poskytnout bezplatnou právní pomoc také osobám uprchlým před válkou na Ukrajině a pobývajícím na území správního obvodu obce s rozšířenou působností Žďár nad Sázavou.

Advokát Sedláček bude uprchlíkům poskytovat cenné rady zejména v oblasti rodinného práva, cizineckého práva a pracovněprávních vztahů, a to v rozsahu nejméně tří hodiny za měsíc. Jednotlivci bude poskytnuta konzultace v rozsahu maximálně třiceti minut, případně dle dohody smluvních stran.

Může jít o obrázek 1 osoba

“ V rámci osob z Ukrajiny pobývajících v katastrálním území Žďár nad Sázavou zatím poskytování nezačalo. Co se týká celé ČR, jde spíše o jednotky případů pomoci s uznáváním vzdělání u zdravotníků, inženýrů a jiných vysokoškolsky vzdělaných osob, případně zajištění nájemních a jiných smluvních vztahů. Státní správa v tomto smyslu funguje poměrně slušně a na advokáty, kteří se s pomocí nabídli, zbývají pouze složitější případy“,uvedl právník Sedláček.

Vyjádření starosty města Martina Mrkose a mluvčí města Blanky Sobolové doplníme, jakmile se vyjádření podaří získat.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů