(VIDEO) Primátor Ryška chce zlepšit čistotu zelených ploch krajské metropole Vysočiny

Primátora města Jihlavy Petra Ryšku trápí stav čistoty zelených ploch v Jihlavě a hodlá tento stav zlepšit. Serveru Občasník to primátor řekl v reakci na dotaz, co ho aktuálně trápí a s čím má pracovní starosti.

Primátor Ryška zdůraznil, že čistotu města nepůjde řešit bez spolupráce s obyvateli. „Jde o problém, který narůstá, v předchozích letech (2022) jsme v parcích nasbírali sedmnáct tun odpadu. V loňském roce dvacet sedm tun,“ zmínil primátor Ryška. Tato čísla podle primátora Ryšky ukazují hloubku problému s čistotou parků a zelených ploch města.

Větší čistotu podle primátora zcela neřeší ani nákup nových odpadkových košů. „Záleží na lidech. Asi přibude odpadkových košů, budeme je častěji vyvážet. Ale podobná opatření se v Jihlavě udělala už třikrát,“ povzdechl si primátor Ryška.

Lidé si podle primátora Ryšky neváží čistého prostoru prostoru města. „Když se v parku zvětší odpadkový koš, začnou do něj lidé vynášet domovní odpad,“ doplnil náměstek Laštovička.

Na jaro slíbil primátor Ryška instalaci nových košů v centru města jako jedno z opatření ke zlepšení situace s čistotou města. Koše se objeví spolu s lavičkami kolem jerlínů před budovou Magistrátu.

„Bez spolupráce s občany to nepůjde,“ uzavřel téma primátor Ryška.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů