(VIDEO) Stonařov schválil záměr větrných elekráren automobilového závodníka Prokopa

Automobilový závodník Martin Prokop dostal zelenou od zastupitelstva městyse Stonařov pro záměr výstavbu větrných elektráren. Zastupitelé Stonařova ctili při svém rozhodnutí i stanovisko sousední obce Suchá.

Podmínky výstavby větrného parku jsou na katastru obou obcí v zásadě stejné.

V anketě se k záměru výstavby mohli vyjádřit i místní občané. Vyjádřila se zhruba polovina obyvatel městyse, osmdesát procent z odevzdaných hlasů byla pro výstavbu větrných elektráren. Celkově se dá hovořit zhruba o dvaačtyřicentní podpoře výstavby větrného parku mezi obyvateli Stonařova.

„Výsledek ankety je reprezentativním vzorkem názoru obyvatel Stonařova. Zastupitelstvo se může o výsledek ankety opřít,“ uvedl na jednání zastupitelstva starosta Ivo Šulc.

Městys Stonařov nyní ladí podobu smlouvy s investorem, na základě požadavku zastupitelstva se upravuje finální podoba smlouvy. Společnost LCJ Jihlava automobilového závodníka Martina Prokopa ale získala od Stonařova exkluzivitu na další jednání. Finální podoba smlouvy o výstavbě větrných elektráren by měla být podepsána v průběhu jara.

Se zahájením výstavby větrných elektráren Stonařov počítá v horizontu pěti let.


Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů