(VIDEO) Stydíme se za Vás! Hnutí ANO kritizuje neúčast primátorky na Dni veteránů

Karolina KoubováOpoziční hnutí ANO ostře zkritizovalo  osobní neúčast primátorky Karolíny Koubové a dalších statutárních zástupců města na vzpomínkovém aktu ke Dni veteránů. „Jako občané Jihlavy se za Vás stydíme. Jako zastupitelé Statutárního města Jihlavy bychom se chtěli alespoň touto cestou omluvit všem účastníkům za dehonestaci celé vzpomínky, které jste se z vlastní vůle dopustila,“ stojí v otevřeném dopise zastupitelů hnutí ANO.

Hnutí ANO označilo jednání primátorky Koubové jako morální selhání, které považuje za neomluvitelné.

Den válečných veteránů je věnovaný památce válečných veteránů. Slaví se celosvětově jako Den veteránů nebo Den vzpomínek. Od listopadu 2001 je tento významný den připomínán i v České republice.

Datum 11. listopad bylo přitom vybráno symbolicky, neboť toho dne roku 1918 bylo ve vlakovém voze v Le Francport u severofrancouzského města Compiègne podepsáno příměří mezi Spojenci a Německem, jímž byly na západní frontě ukončeny boje 1. světové války.

Na vzpomínkové akci zastupoval město Jihlavu radní Libor Kuchyňa (Fórum Jihlava). Celý projev Kuchyňa přečetl z papíru.

Odpověď primátorky Koubové zveřejníme, pokud se ji podaří získat. V době vzpomínkového aktu se primátorka Koubová radovala z nového služebního mobilu (více zde).

Primátorka Koubová neměla zatím čas vyjádřit se k pozvání na návštěvu partnerského města Wu-chan v Číně. Vedle Jihlavy dostalo pozvání dalších několik desítek světových metropolí a velkoměst (více zde).

Celý text otevřeného dopisu primátorce Koubové (dokument):

Vážená paní Koubová,

s hlubokým zármutkem jsme přijali informaci od účastníků vzpomínkového aktu, který se konal 9.11.2018 na jihlavském ústředním hřbitově. Konec 1. světové války si připomíná celý svět, v České republice si tento významný den připomínáme jako Den válečných veteránů. K důstojnosti této vzpomínky vždy přispívala početná delegace vedení města. Letos poprvé si nikdo ze statutárních zástupců města nenašel čas.

Vážená paní primátorko,

tato ignorace a neúcta, kterou jste projevila, se nedá omluvit jako selhání manažerské. V tomto případě se jedná o selhání morální. Tedy selhání neomluvitelné.

Jako občané Jihlavy se za Vás stydíme. Jako zastupitelé Statutárního města Jihlavy bychom se chtěli alespoň touto cestou omluvit všem účastníkům za dehonestaci celé vzpomínky, které jste se z vlastní vůle dopustila.

zastupitelský klub Hnutí ANO 2011

Zastupitelstvo Statutárního města Jihlavy

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů