Bártík (Piráti): Neumím a nikdy nebudu umět akceptovat lži

Třebíčský pirát Ivo Bártík byl odvolán z funkce místopředsedy Finančního výboru na na návrh zastupitelského klubu. Oficiálním důvodem byla nekomunikace se zastupitelským klubem Pirátů.

Pirát Bártík k tomu zaujal vlastní stanovisko:

Práce v obou výborech byla profesně velmi zajímavá a pro mě přínosná,cítil jsem se ve výborech dobře,a myslím že jsem tam vůbec nezklamal ani po odborné stránce ani po stránce komunikační či lidskospolečenské. To ostatně potvrdili všichni tři zástupci z obou výborů přítomní na zasedání zastupitelstva dne 15.6.2021 v rozpravě k „mému“ bodu..

Vzájemná pirátská nekomunikace vycházela jednak z mého přesvědčení, že práce ve výborech by měla být založena na odbornosti. Byl jsme však (eufemisticky řečeno) pokárán, pokud jsem uchopil odborné téma jinak, než se slučuje s politickým názorem pirátských představitelů ve vedení Kraje Vysočina (např. Těchobuz,ale i jiné v minulosti), případně nekonzultoval jsem předem svoje názory na daná budoucí témata, abych se podle názorů jiných pak mohl zachovat. Tento postup je však pro mě absolutně nepřijatelný.  Podle mého názoru se jedná při práci ve výborech o názory odborníků na jednotlivé probírané body, a podle toho jsem se i vždy ve výborech choval, politické rozhodnutí je pak nakonec vždy na zastupitelstvu.

Myslím, že člen výboru by se neměl  vyjadřovat či hlasovat na výboru proti svému svědomí a přesvědčení, které vychází pouze z jeho znalostí a vědomostí.

A jednak zmíněná vzájemná nekomunikace byla způsobena skutečností, že neumím a nikdy nebudu umět akceptovat lži, intriky a falešné účelové moralizování z předem určeného důvodu. To nakonec de facto bylo pro mě naprosto nejhorší a pro další vývoj rozhodující.. Na to jsem již vůbec neuměl reagovat a ani se to nechci v mém věku nikdy už učit.

Z výše uvedených důvodů je samozřejmě opravdu nejlepší variantou ukončení mé práce ve výborech na Kraji Vysočina, není akceptovatelné z mé strany spolupracovat s Piráty na Kraji Vysočina při rozdílných názorech.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů