(VIDEO) TOP09 by ráda viděla předsedkyni Ochodnickou jako lídryni krajské kandidátky

Větší osobnost než je poslankyně Martina Ochodnická v TOP09 na Vysočině těžko najdete. Ochodnická má zkušenosti s prací starostky Větrného Jeníkova i zkušenosti s prací poslankyně Poslanecké sněmovny.

Poslankyně a krajská předsedkyně TOP09 Martina Ochodnická ale překvapivě oznámila, že se nebude ucházet o pozici trojky na společné kandidátce ODS a Starostů pro očany vyhrazené pro lídra TOP09.

První informace naznačují neochotu TOP09 uvažovat o jiném jméně lídra než je krajská předsedkyně Ochodnická. V úvahu přichází například krajští místopředsedové Jiří Blažek a Libor Honzárek nebo kandidát pelhřimovské TOP09 Luboš Rafaj.

V TOP09 ale ještě nenastal čas pro hledání jiných jmen než je jméno krajské předsedkyně Ochodnické. Naopak navrch má úvaha „jsi předsedkyně, budeš lídryně“.

TOP09 má ve společné kandidátce ODS a Starostové pro občany ještě desáté místo, pro druhého kandidáta v krajských volbách. Sice i pozice dvojky kandidátky by krajské předsedkyni TOP09 Ochodnické slušela, nicméně už nejde o čelní pozici.

Pro rozhodnutí o osobě lídra a dvojky kandidátky pro krajské volby 2024 má TOP09 ještě nějaký čas, minimálně do konce roku. Osobnost krajské předsedkyně Martiny Ochodnické jako lídryně kandidátky TOP09 pro krajské volby je sázkou na jistotu. Záleží ale na předsedkyni Ochodnické, zda-li je ochotná přijmout roli jistoty TOP09.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů