(VIDEO) Už se poprali? V Jemnici bylo dusno hned při schvalování programu zastupitelstva

Dusno na jednáních zastupitelstva města Jemnice pokračuje. Hned při schvalování programu jednání ustavujícího jednání zastupitelstva se opozice vedená bývalým starostou Miloněm Slabým (Pro Jemnici) a místními snažila protlačit do programu jednání bod o vyhrazeném rozhodování zastupitelstva ve věcech místního referenda.

Může jít o obrázek 11 lidem , sedícím lidem , stojícím lidem a indoor

Bývalý starosta Slabý se opřel do zastupitele za KDU-ČSL Václava Vyhnálka. Při koaličních rozhovorech o sestavování nové koalice v čele s Pavlem Nevrklou (ODS) měl lidovec Vyhnálek prohlásit, „že se vytváří účelová koalice, která bude zdržovat výsledky referenda.“

„To, že jsem řekl ?, “ reagoval překvapený zastupitel Vyhnálek.

„Řekl,“ tvrdil bývalý starosta a lídr uskupení Pro Jemnici Miloň Slabý.

V sále to zašumnělo vzrušením.

„Neřekl,“ trval na svém Vyhnálek. Vyhnálek naopak vysvětlil, že referendum musí respektovat každý, protože je to tak dané. Slova bývalého starosty Slabého označil Vyhnálek za omyl nebo účelový záměr.

O vyhrazení pravomoci zastupitelstva se mělo hlasovat ještě před ustavením orgánů města, což koalice pozměňujícím návrhem zablokovala s tím, že ustavující jednání zastupitelstva je ceremoniální a slouží především k ustavení orgánů města.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů