(VIDEO) Večerní prohlídky Zámku Žďár sklízí úspěch

Žďár nad Sázavou letos slaví tři sta let od vysvěcení Poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, proto divadelní prohlídka místního Zámku a kláštera setkáním s osobností opata Vejmluvy a architekta Santiniho začíná i končí.

Na večerní divadelní prohlídky areálu Zámku Žďár nad Sázavou je vhodné si rezervovat termín předem, jinak vás může potkat čekání na volné místo u pokladny.

Může jít o obrázek 7 lidem , people standing a indoor

Letošní večerní divadelní prohlídky propojí Muzeum nové generace a areál bývalého cisterciáckého kláštera a zámku rodiny Kinských. Tvoří tak jakýsi uzavřený kruh událostí.

Samotná prohlídka začíná v muzeu projekcí věnovanou opatu Václavu Vejmluvovi, jedné z nejvýraznějších osobností žďárského kláštera.

Pak už návštěvníci putují v čase, divadelní scény vás přenesou do rozmezí let 1588 až 1722. Baroknímu rozkvětu kláštera v prvních dekádách v 18. století totiž předcházela řada spletitých událostí a v některých obdobích měl klášter „na kahánku“. Setkáte se například s olomouckými biskupy Stanislavem Pavlovským a Františkem z Ditrichštejna, knížetem Karlem Minsterberským, několika žďárskými opaty i řeholníky a samozřejmě s opatem Václavem Vejmluvou a architektem Santinim.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů