(VIDEO) Vystrčil pozval Tchaj-wance do Telče, Čína protestuje

Předseda Senátu Miloš Vystrčil pozval představitele Tchaj-wanu k návštěvě rodné Telče.

Může jít o obrázek 6 lidem , stojícím lidem , obleku a venkovnímu

Návštěva Telče se koná dva roky po historické návštěvě Miloše Vystrčila na Tchaj-wanu, kde pronesl projev v místním parlamentu zakončeného slovy „jsem Tchaj-wanec“. Podobný projev pronesl i americký prezident Kennedy v obleženém Berlíně.

Předseda tchaj-wanského parlamentu navštívil místní radnici, prošel se po místním náměstí. Během návštěvy byl čas i na posezení s českým pivem.

Na závěr předseda tchajwanského parlamentu You Si-kun shrnul své dojmy z návštěvy Telče.

Čínské velvyslanectví v Praze již zveřejnilo ostrý nesouhlas k návštěvě předsedy tchaj-wanského parlamentu v České republice.

„Na světě existuje pouze jedna Čína, Tchaj-wan je neoddělitelnou součástí jejího území a vláda Čínské lidové republiky je jedinou legitimní vládou zastupující celou Čínu. Zásada jedné Číny je všeobecně uznávanou základní normou mezinárodních vztahů a je všeobecným konsensem mezinárodního společenství. Zásada jedné Číny je také politickým základem pro rozvoj bilaterálních vztahů mezi Čínou a dalšími zeměmi včetně České republiky a není možné ji žádným způsobem překroutit či zpochybnit.

Čínská strana naléhá na českou stranu, aby brala vážně důrazný postoj Číny, dodržovala svůj politický závazek vůči jedné Číně, ukončila vysílání chybných signálů silám usilujícím o „nezávislost Tchaj-wanu“, účinně odstranila příslušné nepříznivé dopady a podnikla praktické kroky k udržení stabilního rozvoje čínsko-českých vztahů.

Čína má pevnou a neochvějnou vůli bránit svoji národní suverenitu a územní celistvost. Přijme veškerá nezbytná opatření k rozhodnému potlačení jakýchkoliv pokusů o „nezávislost Tchaj-wanu“. Historický úkol úplného sjednocení Číny bude s jistotou naplněn,“ stojí v prohlášení čínské ambasády.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů