VÍME PRVNÍ: ČEZ nabízí Počátkám společný byznys s obnovitelnými zdroji energie

Společnost ČEZ obnovitelné zdroje oslovila městys Počátky s nabídkou založení společné projektové společnosti na výstavbu a provozování větrných i fotovoltaických elektráren.

Obnovitelné zdroje | Skupina ČEZ - O Společnosti

Pro výstavbu až devíti větrných elektráren si ČEZ vytipoval několik více či méně vhodných pozemků, pro stavbu fotovoltaických elektráren dvě lokality.

Městys Počátky by ve společné firmě s ČEZem získal postavení minoritního spoluvlastníka pěti procentního podílu. Což by znamenalo příjem kolem dvou set tisíc korun ročně bez ohledu na vytvořený zisk. Další příjem může být z pronájmů pozemků pro větrné elektrárny ve výši necelých dvou set tisíc korun. Projekt má být realizován z korporátních a akcionářských finančních zdrojů ČEZu.

¨Jedna větrná elektrárna může Počátkám přinést roční příjem podle dvě stě až šest set tisíc korun v závislosti na výkonu a výkupních cenách vyrobené energie.

Městys Počátky může odstoupit ze společné firmy a odprodat svůj podíl podíl za částku pěti milionů korun za každý stožár větrné elektrárny.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů