VÍME PRVNÍ: Kyselův plán záchrany úzkokolejky nabírá nejméně měsíc zpoždění

Možné zahájení letního provozu jindřichohradecké úzkokolejné dráhy přichází v úvahu nejspíš až od července, i když tvůrce věřitelského návrhu Jan Kysela předpokládal na lednové schůzi věřitelů zahájení letní sezóny už od června. Pro úzkokolejku to znamená ztrátu přibližně jednoho měsíce tržeb i celkové zkrácení letní sezóny.

Jihočeský kraj i Kraj Vysočina už vyhodnocují poptávkové řízení, ve kterém se hledá možný provozovatel jindřichohradecké úzkokolejky. „Vše bude jasné po jednání Rady Jihočeského kraje, která se koná 11. 4 . 2024. Víc v tuto chvíli neumím komentovat,“ uvedl mluvčí Jihočeského kraje David Hocke.

„Obdrželi jsme dvě nabídky a probíhá kontrola a vyhodnocení obdržených nabídek,“ uvedl vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Kraje Vysočina Pavel Bartoš.

Dva dopravci se účastnili i „jednání náměstků“ Jihočeského kraje a Kraje Vysočina v polovině března v Jindřichově Hradci. Na jednání s krajskými politiky tehdy byli zástupci good thing a Gepard Express. Lze pouze spekulovat vzhledem k počtu předložených nabídek, že oba dopravci mají zájem provozovat veřejnou dopravu na úzkokolejné dráze.

Ať už vybere Jihočeský kraj i Kraj Vysočina kohokoliv, rozhodnutí „musí viset“ na úřední desce nejméně šedesát dnů, než se stane pravomocným. A to bude nejdříve v polovině června. Čtyřměsíční soudní lhůta pro Jana Kyselu k předložení reorganizačního plánu vyprší na konci května.

Úzkokolejku čeká nejistá letní sezóna, pokud se vůbec rozjede osobní doprava na úzkokolejce.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů