VÍME PRVNÍ: Lídrem ANO na Vysočině hasičský generál Drahoslav Ryba

Kandidátní listinu hnutí ANO na Vysočině povede hasičský generál Drahoslav Ryba, druhé místo obsadila poslankyně Monika Oborná. Trojkou je lídr z krajských voleb Martin Kukla.

Drahoslav Ryba absolvoval gymnázium ve Žďáru nad Sázavou. V roce 1985 vystudoval obor Technika požární ochrany a bezpečnosti průmyslu na Hornicko-geologické fakultě Vysoké školy báňské v Ostravě. Po studiu pracoval rok jako požární a bezpečnostní technik v Jednotě SD Velké Meziříčí. Roku 1986 se stal zástupcem velitele Okresního útvaru Sboru požární ochrany Žďár nad Sázavou a od roku 1989 byl velitelem/náčelníkem/ředitelem hasičů v okrese Žďár nad Sázavou.

V roce 2001 nastoupil do funkce ředitele Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina. Dne 9. listopadu 2011 ho ministr vnitra Jan Kubice jmenoval generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru ČR, a to s účinností od 1. prosince 2011.Ve funkci nahradil Miroslava Štěpána, který v září toho roku rezignoval z důvodu plánované kandidatury do Senátu.

Dne 28. října 2013 jej prezident Miloš Zeman jmenoval brigádním generálem, dne 8. května 2016 jej jmenoval generálmajorem a 28. října 2019 jej jmenoval generálporučíkem.

Ve funkci skončil na vlastní žádost k 18. červenci 2021, jelikož mu téměř uplynulo druhé pětileté funkční období a dle zákona nemohl ve funkci dále pokračovat.

Nominace schválená republikovým výborem hnutí ANO je překvapením, krajský sněm hnutí ANO na Vysočině nominoval v květnu na post lídra Martina Kuklu následovaným jihlavským předsedou Zdeňkem Faltusem, trojkou měla být místostarostka Žďáru nad Sázavou Ludmila Řezníčková. Celá kandidátka navržená krajským sněmem hnutí ANO na Vysočině je přímo zde.

Výzvu „Jděte do háje!“ čtěte jako dokument přímo zde, další informace přímo zde. O ostrakismu hnutí ANO čtěte více přímo zde.

AKTUALIZOVÁNO: Vyjádření hasičského generála Ryby ke způsobu zvolení lídrem kandidátky

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů