VÍME PRVNÍ: Magistrát má zájem o kanceláře hlavní pošty

Jednání o reorganizaci poboček České pošty otvírá pro Magistrát města Jihlavy možnost využití části prostor na jihlavském Masarykovo náměstí. Podle informací serveru Občasník již Česká pošta neoficiálně nabídla objekt pošty Jihlava 1 ke koupi.

Primátorka Jihlavy Karolína Koubová ale preferuje spíše pronájem nevyužitých prostor pošty pro účely městského úřadu.

O obchodní nabídce České pošty na prodej nebo pronájem části kanceláří hlavní jihlavské pošty panuje jen velmi málo informací od chvíle, kdy Magistrát zaznamenal negativní reakce veřejnosti na první stručné informace, které se objevily ve sdělovacích prostředcích a na sociálních sítích.

Město Jihlava bylo manažery pošty ubezpečeno, že jejich informační kampaň k podzimním změnám v Jihlavě by měla začít ještě v červnu.

Pro většinu radních města Jihlavy jsou záměry České pošty se slučováním a uzavíráním poboček novinkou, se kterou se špatně smiřují. „Je pro mne nepřijatelné, aby se uzavíraly služby v lokalitách, které jsou centrem pro až desítky tisíc lidí,“ uvedl náměstek primátorky Vít Zeman. Tato centra jako Erbenova nebo Březinky musí podle Zemana naopak nabídnout daleko více služeb pro své obyvatele. „Je nemyslitelné, abychom jako vedení města prosazovali zahušťování města a na druhé straně nám stát a jeho státní podnik překládal důležité veřejné služby daleko za město,”doplnil náměstek Zeman.

„Informace je pro mne zcela nová a velmi překvapivá. Očekával bych, že takto důležité zásahy do dostupnosti služeb státního podniku pro občany Jihlavy budou kvalitně a s mnohem větším předstihem komunikovány se zástupci samosprávy,“ myslí si radní David Beke a dodává: „z doposud zveřejněných materiálů tomu rozumím tak, že je zde snaha o vymístění veřejné služby z veřejného prostoru města do soukromého prostoru za městem, což je zcela v rozporu s aktuální strategií poskytovatelů komerčních služeb, kteří chtějí naopak dostat své služby až do domu.“

Za veřejnost se postaví i radní Libor Kuchyňa. Podle jeho slov by mělo mít 50 tisíc lidí z Jihlavy veřejné poštovní služby ve spádové vzdálenosti. „Nenecháme z obyvatel Jihlavy dělat pokusné králíky restrukturalizace České pošty,“  uvedl Kuchyňa. 

Primátorka Jihlavy Karolína Koubová, která jako první jednala s manažery České pošty, oficiálně uvedla: Jsme dlouhodobě nespokojeni s kvalitou služeb České pošty a nechceme podporovat nekvalitní službu. Budeme apelovat na podnik, aby nekomerční veřejné poštovní služby pro veřejnost zachoval a pokud možno rozšiřoval v dostupných vzdálenostech, ale nechceme teď vstupovat do mediální války lidí s poštou.“  

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů