VÍME PRVNÍ: Ombudsman „něco našel“ v Dětském domově Hrotovice

Je to mimořádně citlivá záležitost. Veřejný ochránce práv (ombudsman) navštívil v rámci systematizovaných návštěv Dětský domov v Hrotovicích na Třebíčsku. A „něco se našlo“.

“ O našich zjištěních aktuálně jednáme s krajským úřadem jako zřizovatelem zařízení. Vzhledem k tomu, že jde o otevřené šetření, nebudeme k němu v této chvíli poskytovat bližší podrobnosti,“ uvedla mluvčí ombudsmana Markéta Bočková.

Vyjádření radního pro oblast školství a kultury Jana Břížďaly se dosud nepodařilo získat z důvodu zahraniční cesty.

Dětský domov Hrotovice je školským zařízením pro výkon ústavní výchovy dětí a mládeže. Zajišťuje výchovnou, vzdělávací, sociální a materiální péči dětem, které ze závažných důvodů nemohou vyrůstat ve vlastní rodině, nemohou být osvojeny nebo umístěny do jiné formy náhradní péče.

V současnosti má domov kapacitu šestnácti dětí. Ve dvou rodinných skupinách zde mohou žít děti ve věku od 3 do 26 let.

Personálně je péče o děti zajišťována denními a nočními vychovatelkami a taktéž provozními zaměstnanci. Jejich snahou je přiblížit život v domově dobře fungující klasické rodině. Hlavní náplní života dětí je nejen příprava na vyučování, ale i činnosti potřebné pro rozvoj vědomostí, dovedností a návyků, které jistě ocení, zejména po odchodu z domova v samostatném životě.

Děti s „tetami“ denně připravují svačiny, vaří večeře a celodenní stravu o sobotách a nedělích, uklízí v rodinných skupinách, žehlí prádlo. Také se věnují svým koníčkům a zájmům, zapojují se do práce různých zájmových kroužků.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů