VÍME PRVNÍ: Požár mateřské školky způsobil milionové škody

Požár půdy jihlavské mateřské školy v ulici U Dlouhé stěny zaměstnal dnes nad ránem pět hasičských jednotek. Hasiči při zásahu použili i výškovou techniku a dýchací přístroje. Událost se obešla bez zranění, odhad škody se pohybuje kolem dvou milionů korun.

Příčiny vzniku požáru hasiči vyšetřují, předpokladem je závada na elektroinstalaci. Hasiči budovu zajistili proti dalšímu poškození (zaplachtování střechy apod.). Budovu prohlédl statik.

Školka má kapacitu 100 dětí. Pracovníkům magistrátu a školky se podařilo pro dnešní den operativně najít náhradní kapacity, řada rodičů vyšla vstříc a ponechali si děti doma.

Dopoledne na magistrátu zasedl krizový štáb města Jihlavy, který vede další kroky k řešení situace.

Školka bude na svém webu informovat rodiče o náhradních prostorách. Vždy se bude přesouvat celá třída, dětem bude zachován kolektiv i s jejich pedagogy.

„Tři třídy se přesunou do prostor ZŠ TGM v Žižkově ulici, jedna třída se přesune do ZŠ Kollárova. V záloze jsou kapacity Domu dětí a mládeže. Stravování bude zajištěno,“ sdělil mluvčí Magistrátu Radek Tulis

Požár zasáhl krov a stropy, nepřímo je poškozena i kuchyně školky v přízemí. Rozebírání a následná oprava budovy podle odhadu bude trvat až tři měsíce.

Práce na vyklizení budovy, především odstranění vlhkých izolací, zajistí magistrát, městská policie a sbor dobrovolných hasičů už v nejbližších hodinách a přes víkend. Následně magistrát zajistí do budovy vysoušeče. Magistrát města Jihlavy už oslovil stavební firmu, která bude opravu poškozené budovy provádět.

V dohledné době bude možné poškozenou část školky stavebně oddělit a zahájit její opravu, a polovina dětí se bude moci vrátit zpět.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů