VÍME PRVNÍ: Premiéra hry Horáckého divadla „Mauglí“ se chystá v ZOO

Od počátku května začíná herecký soubor Horáckého divadla v Jihlavě zkoušet divadelní verzi příběhu „Mauglí“ na motivy knih Rudyarda Kiplinga. Vedle možnosti uskutečnit premiéru představení hry „Mauglí“ v prostorách Horáckého divadla se intenzivně připravuje i varianta premiéry v prostorách Zoologické zahrady Jihlava.

„Nabízí se tu neopakovatelná atmosféra. Třeba podvečerní křik lemurů nahání husí kůži, když ten zvuk slyšíte poprvé,“ uvedl mluvčí ZOO Martin Maláč.

Premiéra divadelní hry „Mauglí“ by se mohla uskutečnit v druhé polovině června, pokud to umožní společenská situace v souvislosti s nouzovým stavem.

„Představení by se mohlo odehrát na různých místech ZOO a diváci by mezi nimi mohli přecházet,“ naznačil ředitel Horáckého divadla Ondrej Remiáš.

Nápad zapojit do divadelní hry i přímo zvířata chovaná v zoo ale asi neprojde. „Vlk Akéla, tygr Šér Chán, had Ká, to jsou všechno pro člověka nebezpečná zvířata. Nemůžeme riskovat, že by nám sežrali polovinu hereckého souboru během představení,“ dodal mluvčí ZOO Martin Maláč.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů