VÍME PRVNÍ: Primátorka Koubová navrhuje odvolání ex-náměstka Kaliny z JVAKu

Krize primátorky pokračuje! Podle informací Občasníku předkládá primátorka Karolína Koubová (Fórum) radním města návrh na odvolání svého bývalého náměstka Jaromíra Kaliny (KDU-ČSL) z funkce místopředsedy představenstva městské vodárenské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK) – dokument přímo zde.

Náměstek Kalina rezignoval na funkci náměstka primátorky letos na konci června, jeho rezignace odstartovala politickou krizi ve vedení města.

V polovině srpna odešla KDU-ČSL z koalice, zbytek koalice vládne i nadále. V září již bylo vyhlášeno informační embargo na stav koaličního usmiřování s představiteli KDU-ČSL (více zde).

V průběhu léta došlo na jednání představenstva společnosti ke sporům mezi novým předsedou představenstva Miroslavem Tomancem (Fórum) a místopředsedou představenstva Jaromírem Kalinou (KDU-ČSL) – více zde.

Koalice ve vedení města přestala informovat o úspěších vodárenské politiky (více zde) a nastalo transparentní mlčení (více zde).

Případné odvolání Jaromíra Kaliny z představenstva městské vodárenské společnosti může zcela zmařit koaliční usmiřování. Do podzimního zastupitelstva zbývají přesně dva týdny.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů