Jihlava přestala informovat o úspěších ve vodárenských sporech

Úspěch nežádoucí? Od léta 2019 je vidět nový přístup místních politiků Jihlavy k vodárenským sporům. Informace o úspěších ve vodárenských sporech jsou najednou jako kdyby nežádoucí.

Do čela vodárenské politiky města se prodral Miroslav Tomanec, který se nechal zvolit do čela městské vodárenské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace. S odstupem dvou měsíců chyběl zápis o zvolení nového předsedy představenstva na jihlavské radnici (více zde).

Nastává období hlubokého mlčení o směřování vodárenské politice města.

Jihlava sice získala po Zborné a Popicích klíče od dalšího vodojemu v Pístově, ovšem tato okolnost je zmíněna v zápise městské společnosti jen jako okrajová skutečnost. Ještě na počátku roku by podobná skutečnost byla předmětem zvláštní tiskové zprávy s návštěvou primátorky a náměstků u nově získaného vodárenského majetku.

Jenže v létě Jihlava „otočila kormidlem“ a vodárenská politika města nabrala nový směr. Zastupitel Tomanec se nechal zvolit a následně potvrdit (hlasovalo se dvakrát) ve funkci předsedy představenstva městské vodárenské společnosti na kterou rezignoval náměstek Laštovička (více zde) , ředitel Benáček onemocněl po zásahu „zálohovacího komanda“ (více zde).

ODS a Fórum následně odhlasovali povinnost transparentního mlčení o vodárenských událostech (více zde) a bylo i uvaleno embargo na informace o usmiřování koalice (více zde).

Lidovec Kodet rezignoval na své stranické funkce (více zde), když se pokusil v tisku sestavovat nové koalice s účastí KDU-ČSL (více zde).

Oddělení vnějších vztahů opustil tiskový mluvčí, který ve zkušební době stihl i dovolenou (více zde). Na sociálních sítích Magistrátu se objevily dlouhé zprávy o tom, co všechno Jihlava dělá. Ovšem Magistrát pozapomněl informovat o dvoudenní uzavírce výpadovky na Brno schválené úředníky Magistrátu (více zde).

Základním duchem místní politikem krajské politiky je nyní heslo „vládnout a mlčet!“, kdy menšinové koalici primátorky Koubové chybí hlasy KDU-ČSL jako koaličního partnera. Na záchranu koalice zbývá čtrnáct dnů. Pak bude jednat Zastupitelstvo města. A budou se řešit personální otázky.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna