Kodet (KDU-ČSL): Realizace místních koalic je kompetencí orgánů strany

Krize primátorky Karolíny Koubové zřejmě nabírá nový směr. Zastupitel Josef Kodet zůstává řadovým členem KDU-ČSL. Kodet zřejmě ani neplánuje sehrát roli přeběhlíka, který by mohl posílit řady koaličních zastupitelů menšinové koalice vedené primátorkou Karolínou Koubovou.

Plánujete po rezignaci na stranické funkce i rezignaci na členství v KDU-ČSL?
Dne 4. 9. jsem rezignoval na funkci místopředsedy Městského výboru KDU-ČSL v Jihlavě a na post ve vyjednávacím týmu KDU-ČSL s třemi politickými subjekty dosavadní koalice. O rezignaci na členství v KDU-ČSL ani na mandát zastupitele města neuvažuji.

Jste loajální?
Vůči KDU-ČSL a jejím stanovám rozhodně ano. Dodržováním stanov jsou však vázáni všichni členové KDU-ČSL a z těchto základních principů není možné svévolně slevovat ani v politicky vypjatější atmosféře.

Plánujete zběhnout do koalice a stát se rozhodujícím jazýčkem na misce vah?
Realizace volebních a povolebních koalic patří do kompetence místních orgánů strany.

Jak odhadujete budoucí vývoj politiky KDU-ČSL?
Věřím, že jihlavská KDU-ČSL se opět vrátí ke konsenzuálnímu a konstruktivnímu stylu politiky, která podle mého přesvědčení k naší politické straně bytostně patří, a že její politika bude čitelná a srozumitelná jak pro ostatní politická uskupení v zastupitelstvu, tak pro naše voliče a naši členskou základnu.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna