VÍME PRVNÍ: Šéf fanoušků Dukly Jihlava Krutiš odstoupil z kandidátky ČSSD

Společná kandidátka ČSSD a Levice do jihlavského zastupitelstva utrpěla náhlou a nečekanou ztrátu v podobě odstoupení předsedy Spolku fanoušků Dukly Jihlava. Krutiš byl na šestém místě kandidátky do podzimních voleb. Krutiš kandidoval za sociální demokraty i v minulých volbách, tehdy byl zhruba v polovině kandidátky. Letos ho ČSSD postavila do jedné z vyšších pozic.

I když Krutišovo jméno zůstane na volebním lístku, hlasy voličů pro Krutiše budou neplatné. Rezignace kandidáta přišla až po uzávěrce možných změn na kandidátní listině.

Není k dispozici žádný popis fotky.

S Krutišem pak ČSSD počítala jako s kandidátem do pozice v dozorčí radě HC Dukla Jihlava hned po podzimních místních volbách.

Podle informací Občasníku Krutišova rezignace nepřímo souvisí s politikou ČSSD ve věci výstavby multifunkční arény. „Potřebujeme každého, kdo je ochotný pro Duklu hořet“, je Krutišovo životní krédo jako předsedy Spolku fanoušků HC Dukla Jihlava. ČSSD očividně nehořela tak, jak si předseda Krutiš představoval.

„Rozhodnutí Rosti Krutiše vzdát se kandidatury mě mrzí, ale respektuji jej. I přesto je z mého pohledu spolupráce v budoucnu možná,“ řekl lídr kandidátky Martin Hyský.

Krutiš jen stručně konstatoval, že jeho vztahy s ČSSD i jejím lídrem Martinem Hyským zůstávají i přes odchod z kandidátky na výborné osobní úrovni. „Až se v budoucnu ČSSD zmobilizuje, rád straně pomohu,“ dodal Krutiš.

Podrobnosti zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů