VÍME PRVNÍ: Swietelsky vytvořila technický audit stavu úzkokolejky s vyčíslením nutných investic

Podle informací serveru Občasník vytvořila společnost Swietelsky technický audit stavu úzkokolejky s vyčíslením nezbytných investic.

„Společnost SWIETELSKY Rail CZ spolu se zaměstnanci JHMD udělala zhodnocení technického stavu trati z důvodu probíhajícího řízení Drážního úřadu pro získaní bezpečnostního osvědčení. Vzhledem k tomu, že nám záleží na úspěšném výsledku tohoto řízení, přistupujeme k věci se vší odpovědnostní,“ říká jednatel společnosti SWIETELSKY Rail CZ s.r.o., Mgr. Viliam Perknovský.

„Neviděl jsem ho, ale rád se na něj podívám,“ uvedl starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár.

„Řešili jsme s firmou Swietelsky seznam nutných opravy, jak potřebné opravy trati pro vyjetí, tak i budoucnost pro možnost zrychlení jízdy na trati. V současné době probíhají diskuze o těchto potřebných opravách. Vše tyto opravy řeší ve spolupráci zaměstnanci JHMD a firmy Swietelsky,“ uvedl místostarosta Jindřichova Hradce, který zastupuje obce v dozorčí radě JHMD spolu s firmou Swietelsky.   

Obce na trati úzkokolejky vyjednávají o tom, že by převzaly majetek úzkokolejky do vlastnictví dobrovolného svazku obcí. Zhruba do konce května by měly obce na trati jindřichohradecké úzkokolejky založit dobrovolný svazek obcí pro převzetí majetku. Mezi starosty ale existuje nedůvěra k převzetí dopravní infrastruktury, která nebude vyžadovat financování z obecních rozpočtů.

Celý záměr dostal přezdívku „pohádka“ nebo „perpetum mobile“ (více zde). Nicméně většina starostů zaujímá k možnosti obnovení provozu velmi vstřícný postoj se zájmem na zahájení letního provozu úzkokolejky. „Nedůvěra jistým způsobem je, ale že by to nemohlo fungovat si říct nedovolím, počkám až bude předložena kompletní sada dokumentů k posouzení,“ dodal jindřichohradecký starosta Michal Kozár.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů