VÍME PRVNÍ: Vakcína proti COVID-19 přijede na Vysočinu do Silvestra

První dávky vakcíny od firmy Pfizer dorazí na Vysočinu po vánočních svátcích. Půjde o nevelké množství dávek, které dle instrukcí Ministerstva zdravotnictví použijí nemocnice zřizované Krajem Vysočina k očkování zdravotnických pracovníků z infekčních oddělení, ARO, urgentních příjmů a JIP.

Během ledna 2021 budou probíhat další dodávky vakcíny pro Vysočinu, dle dosavadních informací by ale opět mělo jít o poměrně nízký počet dávek.

„Kraj Vysočina, stejně jako jiné kraje, zatím neobdržel podrobnější informace k plánu očkování, přestože vláda tvrdí, že je vše k očkování připraveno,“ uvedl poslanec a krajský zastupitel Mudr. Vít Kaňkovský.

Kaňkovský tento stav hodnotí jako velmi rizikový. Krajské nemocnice v Kraji Vysočina se již přesto na očkování připravují,jak po stránce logistické, tak po stránce personální. O logistice čtěte více zde.

„V první fázi  bude očkovací centrum zprovozněno v Nemocnici Jihlava, o přípravě dalších očkovacích center rozhodne vedení Kraje Vysočina podle informací, které budou k dispozici počátkem roku 2021 jak z hlediska plánu dodávky vakcín, tak z hlediska upřesněných informací z Ministerstva zdravotnictví,“ dodal poslanec Kaňkovský.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů