Výsledek ankety občanů starostu Jemnice nepřekvapil

Celý týden mohli obyvatelé Jemnice vyjádřit svůj názor v anketě o postoji města k záměrům zemědělské výroby. Z více než tří tisíc anketních lístků roznesených anketních lístků se vyplněných vrátilo čtyřiapadesát procent.

Sedmdesát procent místních občanů vyjádřilo nesouhlas se záměrem změny územního plánu v lokalitě Bažantnice, kde místní podnikatel Josef Kolář plánuje výstavbu moderních zemědělských farem.

„Výsledek ankety mě nepřekvapil,“ uvedl starosta Jemnice Miloň Slabý.

„Osobně jsem zklamaný nízkou účastí občanů v anketě. Čekal jsem vyjádření aspoň sedmdesáti procent občanů, aby to mělo nějakou váhu,“ řekl radní Jiří Kopr (SNK).

„Výsledky jsou stejné jako z naší ankety,“ podotkl místopředseda Mladých pro Jemnici David Chvátal. Spolek Mladí za rozvoj Jemnice má dva zastupitele v místním jedenadvaceti členném zastupitelstvu. Spolek bude podle místopředsedy Chvátala rokovat o dalším postupu v nebližší době. „Samotný výsledek hlasování mě nepřekvapil. Důležité je, že i přes megalomanskou kampaň odpůrců pana Koláře skoro polovina občanů Jemnice nehlasovala,“ uvedl zastupitel Tomáš Bařinka (Mladí za rozvoj Jemnice).

„Překvapilo mě, že proti záměrům Rhea holdingu vyslovila v anketě jen zhruba třetina ze všech občanů. Po takové mediální masáži bych očekával výraznější výsledky,“ uvedl lídr opozice Pavel Nevrkla (ODS).

Radní Zdeněk Hopian přislíbil vyjádření po osobním vyjádření s výsledky ankety.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů