Vysočinská MFDNES citovala Občasník. Bez uvedení zdroje.

Pondělní vydání vysočinské MFDNES cituje vyjádření premiéra Bohuslava Sobotky pro Občasník bez uvedení zdroje i bez souhlasu s použitím exkluzivního materiálu Občasníku. Získat vyjádření premiéra Sobotky znamenalo pro Občasník cestu do Pelhřimova a získání tiskové akreditace.

Tištěné vydání MFDNES cituje premiérova slova, ačkoliv nikdo z redaktorů MFDNES nebyl osobně přítomen na pelhřimovské radnici. Dotazy Občasníku zodpověděl premiér Sobotka individuálně, po dotazech televizních štábů TV-NOVA a Prima.

Konkrétně jde například o výrok:

„Myslím, že otázka takto nestojí, protože výjimky v tomto případě nejsou možné. Je to pravidlo, které je uplatňováno plošně v rámci ‚primárek‘ sociální demokracie po celé České republice,“ zdůraznil v Pelhřimově předseda vlády a šéf sociálních demokratů.

Zdroj:http://jihlava.idnes.cz/premier-bohuslav-sobotka-o-krajskych-volbach-a-liboru-jouklovi-ps1-/jihlava-zpravy.aspx?c=A151012_2197923_jihlava-zpravy_mv

Původní exkluzivní vyjádření premiéra Sobotky pro Občasník (celé znění zde):

Myslím, že otázka takto nestojí. Vyjímky možné nejsou. Jde o pravidlo, které je uplatňováno plošně v rámci primárek po celé České republice. Čili z tohoto pravidla vyjímky možné nejsou.

Stanovisko MFDNES zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů