Vytrvalá práce ODS a alibi referenda multifunkční haly

Osud multifunkční hokejové arény v krajské metropoli Vysočiny vzala do svých rukou ODS. Vůle stavět arénu je v ODS jasná a zřetelná. Ostatní vymýšlejí, jak ze situace vytěžit sympatie voličů v podobě preferenčních hlasů v místních volbách. Náměstek Ryška a radní Beke (oba ODS) očividně nejsou příznivci dlouhých diskusí o nejlepším dalším postupu.

Může jít o obrázek 6 lidí

Místní referendum o výstavbě hokejové haly není řešením. Ať už bude otázka postavena jakkoliv, hala se postavit musí. Hokejová hala je jaksi nezbytnou součástí každého většího města.

Moderně postavená hala znamená levnější provoz. Provizorní opravy nebo přeprojektování na levnější variantu znamená jen odsunutí problému na příští generace.

Sehnat peníze na pokrytí nabídkových cen je nejlepším řešením i vzhledem k času, který běží jako bláznivý. Jihlava má jako investor multifunkční haly stavební povolení, nabídky stavebních firem a může stavět.

Přeprojektování haly stojí rok času a je otázka jaké budou za rok ceny na stavebním trhu a kolik se vlastně ušetří. Navíc velké úpravy v projektu proběhly již loni na jaře a velký prostor pro nějaké další v projektu proste není. Současná varianta výstavby multifunkční arény má v politickém žargonu označení „ústupová“ právě vzhledem k ústupu od základní varianty výstavby.

Provizorní opravy starého zimního stadionu odsouvají výstavbu moderní arény dál do nejisté budoucnosti cenových nabídek. Provizorních oprav přibývá i vzhledem ke stáří a stavu stadionu.

Část politického spektra ovšem očividně nesdílí nadšení a elán ODS pro výstavbu hokejové haly. Vymýšlení místního referenda je tak vlastně snahou získat hlasy voličů hezkými politickými řečmi než poctivou prací.

Čas běží. ODS pracuje, opozice vymýšlí otázky do referenda, primátorka Karolína Koubová mlčí. Pro kulturní frontu vedenou primátorkou Koubovou je výstavba multifunkční haly citlivý politický problém. Silná podpora výstavby chybí. Pro kulturní frontu je sport konkurent v čerpání dotací. Příznivec Fóra Jihlava Jakub Deml už předložil jako ředitel městské kulturní organizace Brána Jihlavy požadavek na navýšení rozpočtu pro příští rok o třicet procent. Kulturní fronta se rozhodně nechystá na těžké časy.

Stavět multifunkční arénu se tak zdá být nejlepším řešením s ohledem na nejistou budoucnost. Pokles cen nebude tak velký, aby se Jihlavě vyplatilo čekat na lepší časy.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů