Z místní komunikace se v Ledči nad Sáz. stala dotovaná cyklostezka. Kouzlem ex-starosty?

Kontrolní výbor zastupitelstva Ledče nad Sázavou našel celou řadu nestandartních postupů při stavbě cyklostezky v Podhájí. Při žádosti o dotaci na Státní fond dopravní infrastuktury byla místní komunikace navržena do režimu cyklostezky a nebyl řešený přístup motorovými vozidly k jednotlivým nemovitostem u cyklostezky. Další nesrovnalosti byly v časovém postupu prací.  Cena cyklostezky  měla být 7 mil. korun a byla vybudována s příspěvkem z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury pro rok 2013 ve výši 4 428 000 Kč. Ve skutečnosti stála  8.241.051,49 Kč.

I když cyklostezka nebyla v projektu řešena jako cyklostezka, ale komunikace se smíšeným provozem SFDI dotaci poskytl. Tato skutečnost byla vedení města Ledeč nad Sázavou známa a vedení města se snažilo situaci řešit vyjímkou. SFDI ale trval na podmínce cyklostezky (bez motorových vozidel), což město Ledeč nad Sázavou nemohlo splnit.

Ledeč nad Sázavou musela vrátit i více než čtyřmilionovou státní dotaci na cyklostezku, která ve finále nebyla cyklostezkou. Celou řadu dalších pochybení řeší Policie ČR.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů